خودروی بدون‌راننده گوگل پس از یک سال به خیابان‌ها می‌آید

حدود یک سال از معرفی رسمی مدل اولیه این خودرو توسط گوگل می‌گذرد و به نظر می‌رسد که فرآیندهای توسعه آن به حدی پیشرفت داشته که به خیابان‌های عمومی منتقل شود.

این خودرو هیچ‌‌نیازی به دخالت انسان ندارد و متفاوت با خودروهای «لکسوس» بدون راننده ای است که گوگل تجهیزات خود را بر روی آن آزمایش می‌کرد. لکسوس های گوگل مدت‌هاست که تست‌های خیابانی را می‌گذرانند، ولی تابستان امسال اولین تجربه‌ عمومی خودروهای اختصاصی گوگل خواهد بود.

گوگل از سیستم‌های به کار رفته در لکسوس ها شامل سنسورها، رادارهای پیشرفته و دوربین‌های نقشه سه‌بعدی در خودروی اختصاصی‌اش استفاده کرده است. بر اساس مجوز صادرشده، خودروی گوگل باید با سرعتی حداکثر 25 مایل بر ساعت (40 کیلومتر بر ساعت) حرکت کند.

«کریس ارمسون» (C. Urmson) از مدیران ارشد پروژه خودروی گوگل در توصیف هدف نهایی این پروژه می‌گوید: "هدف نهایی گوگل تولید خودرویی است که تمامی اعمال رانندگی را بر عهده بگیرد. خودروهایی که بتوانند با تنها فشار یک دکمه افراد را از نقطه A به نقطه B برسانند، 94 درصد تصادفات را کاهش می‌دهند، از هدررفتن ساعت‌های متمادی در ترافیک جلوگیری می‌کند و انتقال به مکان‌هایی فراهم خواهد شد که به دلیل عدم توانایی رانندگی توسط افراد، امکان‌پذیر نبوده است."

پیشبینی می‌شود که از سال 2020 خودروهای (کاملا) بدون‌راننده به شکل قانونی وارد بازار شوند.

/ 1 نظر / 17 بازدید
محيط زيست

تصور کنید ی روزی ماشین های مسابقه ای بدون راننده ساخته بشه اونوقت ماشین هارتبه های برتر میشن وروی سکو میرن درست مثل کارتون اتومبیل ها.[قهقهه].