مرورگر آینده مایکروسافت : «مایکروسافت اج»

مایکروسافت این مرورگر را «مایکروسافت اج» (Microsoft Edge) نام نهاده است. مایکروسافت از موتور EdgeHTML در این مرورگر بهره گرفته و احتمالا این نام گذاری برای بسیاری غافلگیرکننده نبوده است.

در حالی که مایکروسافت اج به عنوان جایگزین مرورگر مشهور «اینترنت اکسپلورر» تولید شده، مایکروسافت کماکان این مرورگر با تجربه را برای مشتریان شرکتی حفظ خواهد کرد. مایکروسافت اج ساده است و رنگ و بویی مینیمالیستی به خود گرفته تا بتواند در بازار آینده مرورگرها جایگاه واقعی خود را کسب کند.

علاوه بر قابلیت‌هایی چون کرتانا، پشتیبانی از قلم‌های دیجیتال برای یادداشت نویسی و حالت Reading استثنایی، مایکروسافت در کنفرانس «بیلد» اعلام کرد که این مرورگر قادر به پشتیبانی از افزونه‌های کروم و فایرفاکس را نیز خواهد داشت.

بنابراین به نظر می‌رسد مایکروسافت همان سیاستی را که در قبال اپلیکیشن های iOS و اندروید در پیش گرفته، در بخش مرورگر و افزونه‌های کاربردی آن نیز پی خواهد گرفت. البته با توجه به نهایی نشدن این مرورگر، مایکروسافت در حال حاضر جزئیات زیادی از این قابلیت جدید منتشر نکرد.

مایکروسافت اج مرورگر پیش‌فرض ویندوز 10 خواهد بود و قطعا مانند اینترنت اکسپلورر جایگاه نخست مرورگرهای دنیا را از آن خود خواهد کرد.

/ 0 نظر / 7 بازدید