استفانی هنون، یکی از مدیران ارشد گوگل، مشاور تکنولوژی هیلاری کلینتون شد

هیلاری کلینتون برای رقابت انتخاباتی، یکی از مدیران گوگل به نام استفانی هنونرا به عنوان مشاور تکنولوژی برای خود انتخاب کرد. هنون مسئولیت ایمن سازی چندین سرویس‌ گوگل را به عهده داشت. به گزارش واشنگتن پست، استفانی هنون که به عنوان مدیر نوآوری محصولات و تاثیر اجتماعی آن‌ها در گوگل کار می‌کند، به عنوان مشاور تکنولوژی کلینتون نیز مشغول به کار خواهد شد. به همین منظور هنون با یک تیم از توسعه دهندگان و مهندسان برای کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا سازوکاری برای افزایش رای‌های کلینتون طراحی خواهند کرد.

اگرچه کلینتون هنوز به صورت رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا اعلام نکرده٬ به تازگی دفتری در منطقه بروکلین در نیویورک اجاره کرده است که انتظار می‌رود از این دفتر برای پیشبرد کمپین انتخاباتی خود بهره گیرد. ناظران می‌گویند کلینتون احتمالا نامزدی خود را در همین ماه به طور رسمی اعلام خواهد کرد. به نظر می‌رسد او از هنون برای طراحی سایت یا اپلیکیشنی مختص تبلیغات و جذب رای‌دهندگان استفاده کند. هنون پیش از این در گوگل مپس،  ابزارهای خاصی را در هنگام وقوع بلاهایی طبیعی برای این سرویس طراحی کرده بود، و برای کلینتون هم نرم افزارهایی جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات وی توسعه خواهد داد.

هنون علاوه بر گوگل سابقه‌ی کار در کمپانی فیسبوک، اینتل و سیسکو را نیز در کارنامه خود دارد و اولین زنی خواهد بود که به عنوان مشاور تکنولوژی در انتخابات ریاست جمهوری کار می‌کند. هنون با مشاور سابق کلینتون به نام کتی داود و تدی گوف مشاور انتخاباتی باراک اوباما در سال ۲۰۱۲ کار خواهد کرد. شاید این سه مشاور بتوانند کلینتون را در عدم استفاده از ایمیل شخصی برای مسایل کاری متقاعد کنند!

/ 1 نظر / 8 بازدید
زهرا

هيلاري قبلا هم براي رياست جمهوري تلاش هايي كرده بود. اگر موفق شود چهل وپنجمين رئيس جمهور و اولين رئيس جمهور زن است كه در آمريكا بر صندلي رياست مي نشيتد.