BAE Systems یکی از بزرگترین مشکلات سربازان را حل کرد

BAE Systems باز هم می‌خواهد یکی از مشکلات بزرگ سربازان را در میدان نبرد رفع کند. این شرکت دفاعی اخیرا از سیستم بصری جدیدی پرده‌برداری کرده که می‌تواند به شکل همزمان امکان دید در شب و تصویربرداری حرارتی را فراهم کند.

 
در شرایط کنونی سربازان باید برای هر کدام از این سیستم‌ها دستگاهی جدا را حمل کنند؛ یک عینک دید در شب و یک ابزار چشمی هدفگیری روی اسلحه به منظور تصویربرداری حرارتی. در حالت استفاده جداگانه، امکان گم‌شدن هدف سرباز به واسطه تغییر دید سرباز از "دید در شب" به "حالت حرارتی" افزایش یابد؛ بنابراین تولید چنین سیستمی مزیت بزرگی برای سربازان خواهد داشت.

تکنولوژی جدید BAE با نام Rapid Target Acquisition یا به اختصار RTA این مشکلات را به شیوه آسانی حل می‌کند. با استفاده از این سیستم لزوم تغییر دید از عینک‌ به دوربین روی اسلحه نیاز نخواهد بود و در عوض از یک رابط ویدیویی بی‌سیم بین آن دو استفاده می‌شود.

سیستم تصویربرداری گرمایی بر روی اسلحه دارای یک سیستم بلوتوثی خواهد بود که به شکل اتوماتیک تصاویر مشاهده‌شده توسط خود را به عینک منتقل می‌کند و به کمک یک دکمه می‌توان بین تصویربرداری گرمایی و دید در شب تغییر حالت داد.

این تکنولوژی هنوز به میدان نبرد وارد نشده است، ولی ارتش ایالات متحده طی قراردادی 434 میلیون دلاری مجوز فعالیت و تکمیل تولید تکنولوژی RTA را به شرکت BAE داده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید